Obserwuj mnie na...

Udręka - Lauren KateBy  Ruczek     16:12  
Od wydawcy:

Drugi tom uzależniającego cyklu „Upadli”, w którym...
MIŁOŚĆ NIGDY SIĘ NIE KOŃCZY

Piekło na ziemi.
Tak właśnie czuje się Luce z dala od swojego chłopaka Daniela, upadłego anioła. Minęła wieczność, nim się odnaleźli, ale teraz znów się rozstaną... Daniel musi walczyć z Wygnańcami – nieśmiertelnymi, którzy chcą zabić Luce. Dziewczyna ukrywa się w Shoreline, szkole na skalistych wybrzeżach Kalifornii, gdzie przebywają wyjątkowo uzdolnieni uczniowie – Nefilim, potomkowie ludzi i upadłych aniołów. W Shoreline Lucy dowiaduje się, czym są cienie i jak może je wykorzystać, by zobaczyć swoje wcześniejsze wcielenia. Jednakże, im więcej się dowiaduje, tym bardziej prześladuje ją myśl, że Daniel nie powiedział jej wszystkiego. Coś przed nią ukrywa – coś niebezpiecznego.
A jeśli wersja przeszłości, którą opowiedział jej Daniel, nie jest prawdziwa?
A jeśli przeznaczeniem Luce jest życie z kimś innym?

__________

Luce po ostatnich wydarzeniach w poprzedniej części ma mętlik w głowie. Tęskni za Danielem i rozmyśla o tym, co oznaczają dla niej wszystkie zdobyte informacje. Tymczasem zapanował rozejm, mający trwać 18 dni. Daniel i Cam razem walczą przeciwko wspólnemu wrogowi, wszystko, aby Luce pozostała bezpieczna.

W tym tomie główna bohaterka zostaje przeniesiona do szkoły Shoreline, gdzie uczą się m.in. Nefilim - pół aniołowie. Uczy się ona ich historii, dowiaduje się, że aniołowie mogą być ze sobą, nawet jeśli opowiedzieli się po przeciwnych stronach, poznaje wiele ciekawych faktów i przede wszystkim zgłębia swoją wiedzę o cieniach, głosicielach. Tom ten opiera się głównie na poznawaniu jej przeszłości dzięki właśnie tym prześladowcom, których wcześniej tak bardzo się lękała. Zyskuje też wspaniałych przyjaciół, a jej świat nabiera jeszcze więcej odcieni szarości.

Autorka utrzymała styl z pierwszego tomu. Tym razem pojawia się jeszcze więcej wątpliwości, sprzeczek kochanków i kolejny amant do wyboru. Z tym ostatnim autorka mogła już odpuścić, gdyż ja osobiście nie przepadam za książkami, w których grono adoratorów głównej bohaterki wzrasta z każdą kolejną częścią.

Tak, czy inaczej, poznajemy więcej ciekawych fragmentów przeszłości Luce, które nasuwają tylko jeszcze więcej pytań. Pragnie ona odkryć, czy jej miłość z Danielem to coś więcej, niż narzucona klątwa. Czy bez tego przekleństwa kochali by się oni równie mocno, i czy mieliby za co darzyć siebie miłością. Tyle pytań, a odpowiedzi znikąd zdobyć nie można. 

Książka ta nie wnosi zbyt wiele nowego do całej historii. Fakt. Pojawiają się nowi wrogowie, niezwykle niebezpieczna broń dla aniołów i cała sprawa tego sojuszu, jednak największą część książki zajmują wątpliwości Luce odnośnie jej miłości. Najciekawszym elementem są cienie i ich "poznawanie". Bardzo fajny szczegół dotyczy czasu, kiedy "zagląda" się do jednego z głosicieli. Poza tym książka rozkręca się na samym końcu. A szkoda.

Być może autorka nie zaszokował mnie niczym, ani zbytnio nie zaskoczyła, jednak nie żałuję, że sięgnęłam także i po tę pozycję. Jest ona bowiem niezbędnym elementem kontynuacji serii, która w pewien sposób mnie zachwyciła. Zatem polecam ją przede wszystkim fanom serii, osobom, które zapoznały się z pierwszym tomem cyklu - pt. Upadli. Natomiast tych, którzy tego nie zrobili, jak najbardziej zachęcam do nadrobienia tego! Pomimo niedociągnięć historia, którą opowiada nam autorka jest ciekawa i warta zapoznania się z nią.

Pozdrawiam,
Ruczek.

7 komentarzy:

 1. Nie czytałam pierwszej części, ale na razie poszukuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. mam na oku ten cykl, chciałabym móc go przeczytać ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie skończyłam czytać i niedługo pojawi się u mnie recenzja.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam w planach tę serię :) Na pewno przeczytam :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba rzeczywiście muszę nadrobić zaległości względem tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Upadli zamieszkują moją półkę i czekają na swoją kolej, więc do Udręki mi jak na razie daleko, ale przyjdzie i na nią czas ;D

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja bardzo chcę się zapoznać bliżej z tą serią i pewnie znajdę na nią czas w wakacje :D Fajnie, że Ty już kolejną część masz za sobą.

  OdpowiedzUsuń

Zachęcam do zostawienia po sobie komentarza i wyrażenia własnej opinii na dany temat! :)