Obserwuj mnie na...

Zapowiedzi wydawnictwa MAG i Nowa ProzaBy  Ruczek     18:20  
Jeszcze więcej wampirów, jeszcze więcej przygód, jeszcze więcej erotyki w nowym tomie o Sookie Stackhouse już 
27 czerwca 2012!

Sookie Stackhouse doznała w Wojnie z Wróżkami obrażeń zarówno na ciele, jak i na duszy. Odczuwa też straszny gniew, chociaż w powrocie do zdrowia pomaga jej nie tylko fizykoterapeuta JB, lecz także krew Erica i jego miłość. Niestety, to nie koniec wszelkich kłopotów zakochanych, gdyż Ericowi zagraża wysłannik nowego króla, a w Bon Temps pojawia się jego stwórca. W dodatku sytuacja polityczna po Wielkim Objawieniu wilkołaków i zmiennokształtnych nie jest stabilna - Kongres rozważa projekt ustawy, która każe się zmiennokształtnym rejestrować niczym emigrantom lub... wampirom. Sookie jest przyjaciółką shreveporckiego stada, zgadza się więc udostępnić swój las na comiesięczne polowanie podczas pełni. Tyle, że po tej wizycie w jej lesie pojawia się grób, a w nim czyjeś zwłoki. Wokół domu Sookie krążą też wróżki, prawdopodobnie niezbyt przyjaźnie do niejnastawione...

Seria o Sookie Stackhouse stała się podstawą do kultowego serialu Czysta Krew emitowanego w Polsce od lutego 2009 na kanale HBO. Twórcą serialu jest laureat Oscara Alan Ball, zdobywca nagrody Emmy, Oscara za "American Beauty" i pomysłodawca kultowej produkcji "Sześć stóp pod ziemią". Serial osiągnął gigantyczny sukces i otrzymał dwie nominacje do Złotych Globów. Pierwszy sezon przyciągnął 3,7 miliona widzów i zapowiada się, że będzie najlepiej oglądany serialem HBO również w Polsce. Serial emitowany jest w ponad 10 krajach świata.

Prawa autorskie do serii książek Charlaine Harris o Sookie Stackhouse sprzedano do ponad 20 krajów. Seria liczy 12 tomów i jeden zbiór opowiadań.

Patronat: Wirtualna Polska, CZWÓRKA

__________
Wydawnictwo: MAG
Tytuł oryginału: Dead in the family
Język oryginału: Angielski
ISBN: 978-83-7480-254-3
Nazwa cyklu/serii: Sookie Stackhouse
Oprawa: miękka
Ilość stron: 400
Cena detaliczna (z VAT): 35,00 zł
__________Uniesienie, na które czekał świat.

Co sprawia, że serce bije wam trochę szybciej? „Uniesienie”, czwarta i ostatnia powieść z cyklu „Upadli”, to powieść Lauren Kate, na którą czekał świat. Niebo jest ciemne od skrzydeł... Niczym piasek w klepsydrze, Luce i Danielowi ucieka czas. Aby powstrzymać Lucyfera przed wymazaniem przeszłości, muszą odnaleźć miejsce, w którym aniołowie upadli na Ziemię. Niebo jest ciemne od skrzydeł...

Premiera 27 CZERWCA 2012

Niczym piasek w klepsydrze, Luce i Danielowi ucieka czas. Aby powstrzymać Lucyfera przed wymazaniem przeszłości, muszą odnaleźć miejsce, w którym aniołowie upadli na Ziemię.
Za nimi podążają mroczne siły, a Daniel nie wie, czy uda mu się to przetrwać – przeżyć jedynie po to, by znów raz za razem ją tracić. Razem jednak muszą wziąć udział w epickiej bitwie, która skończy się martwymi ciałami... i anielskim pyłem. Jej skutkiem są wielkie ofiary i złamane serca. A Luce nagle wie, co musi się wydarzyć. Ponieważ jej przeznaczeniem było życie z kimś innym niż Daniel. Ich przekleństwo zawsze dotyczyło tylko jej – i miłości, którą odrzuciła. Wybór, jakiego teraz dokonuje, jest jedynym, który się liczy. Kto zwycięży w walce o Luce? Oszałamiające zakończenie serii „Upadli”. Niebiosa nie mogą dłużej czekać.

Uniesienie ukazuje się w miękkiej i twardej wersji okładki. Trailer do obejrzenia tutaj. 

__________
Wydawnictwo: MAG
Tytuł: Uniesienie
Autor: Lauren Kate
Seria: Upadli
ISBN: 978-83-7480-256-7 Oprawa twarda 
ISBN: 978-83-7480-255-0 Oprawa miękka
Tłumaczenie: Anna Studniarek
Liczba stron: 464
Rok wydania: 27 czerwca 2012
Cena detaliczna: 45,90 zł oprawa twarda
Cena detaliczna: 35,90 zł oprawa miękka
__________Dym i Lustra – popis wirtuozerii Neila Gaimana

Premiera 29 czerwca

Zebrane w tej książce historie pochodzą z niezliczonych krain „Po drugiej stronie lustra”. Są wytworem bujnej wyobraźni Neila Gaimana - jednego z największych współczesnych pisarzy. Opowiadają o wydarzeniach zabawnych, wzruszających, budzących grozę lub po prostu cudownych. Łączy je nie tylko osoba autora, ale przede wszystkim niezwykła sugestywność i oryginalność kreowanych wizji.

„Starsza pani miała wyjątkowe szczęście: w sklepie ze starociami natrafiła na Świętego Graala –kielich , do którego spływała krew z przebitego boku Chrystusa. Prawdziwi i legendarni rycerze poszukiwali tego naczynia przez całe średniowiecze. W domku starszej pani zjawia się więc rycerz Galaad i prosi o oddanie bezcennego skarbu. Kiedy ta odmawia, rycerz przynosi na wymianę coraz dziwniejsze przedmioty – od kamienia filozoficznego po jajo Feniksa. Kpina, sarkazm, pastisz, aluzja literacka? Otóż wszystko naraz. Brytyjski prozaik Neil Gaiman z upodobaniem stosuje każdą z tych technik. Najnowsza książka Neila Gaimana jest zbiorem opowiadań, wierszy i krótkich nowelek. Ten zbiór opowiadań to popis wirtuozerii twórcy rownie dobrze poruszającego się po historii Europy, jak i świecie współczesnej literatury popularnej. Dla czytelnika jego prozy każde opowiadanie to świetna zabawa dająca możliwość sprawdzenia własnej erudycji.” – Newsweek

Nominacja do McMillan Silver PEN – Najlepszy zbiór opowiadań. 


__________
Wydawnictwo: Nowa Proza
Tytuł: Dym i lustra
Autor: Neil Gaiman
ISBN: 978-83-7534-093-8
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Format: 125x195
Oprawa: miękka
Liczba stron: 384
Rok wydania: 29 czerwca 2012
Cena detaliczna: 35.00 zł
_________

Czekacie, na którąś z tych pozycji? :)

Pozdrawiam,
Ruczek.

4 komentarze:

 1. O ile dwie pierwsze książki raczej mnie nie kuszą, to trzecia jest zdecydowanym must have.:D

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę w końcu skompletować całą sagę o Sookie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki o Sookie omijam szerokim łukiem, ale serial całkiem, całkiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. No proszę, nie wiedziałam, że takie książki już niedługo wychodzą! Jestem ciekawa każdej z nich.

  OdpowiedzUsuń

Zachęcam do zostawienia po sobie komentarza i wyrażenia własnej opinii na dany temat! :)