Obserwuj mnie na...

Zapowiedzi wydawnictwa MAGBy  Ruczek     15:46  

Czy astrofizyk śni o Bogu? Narodziny nowej kosmicznej religii.

Dawno temu astrofizyka Iniga nawiedzały sny. Śnił o wydarzeniach z życia Edearda, niezwykłego człowieka żyjącego w Pustce – izolowanym mikrowszechświecie w jądrze Galaktyki. Inspirujące sny Iniga, współdzielone przez miliardy ludzi, stały się podstawą nowej religii, Żywego Snu; jej celem jest przesiedlenie wyznawców do Pustki.

Pustka-Czas to drugi tom trylogii Void (pierwszy to Pustka-Sny) nowej gwiazdy brytyjskiej fantastyki. Peter F. Hamilton znany jest najbardziej ze swojej space opery Saga Commonwealth.

Pusta-Czas ukazuje się nakładem Wydawnictwa Mag już w najbliższy piątek 14 września.

Tymczasem pojawia się Drugi Śniący, co – jak wielu uważa – powoduje ekspansję Pustki, która pochłania wszystko na swej drodze. We Wspólnocie Międzyukładowej zaczyna wrzeć.
Czas ucieka i o losach ludzkości zdecyduje garstka ludzi: Araminta – uświadamia sobie, że to ona jest tajemniczym Drugim Śniącym; Inigo – zna już ponurą prawdę ze swych niepublikowanych snów; Justine – ryzykowną zagrywką wdziera się do wnętrza Pustki, gdzie Władcy Niebios posiadają moc ocalenia wszechświata... lub zniszczenia go.
W Pustce śledzimy dalsze losy Edearda. Czy swoją niezłomną postawą pokona gangi i uda mu zdobyć uznanie arystokratycznej społeczności?


Tytuł: Pustka: Czas
Autor: Peter F. Hamilton
Seria: Uczta Wyobraźni
ISBN: 978-83-7480-271-0
Tłumaczenie: Piotr Staniewski i Grażyna Grygiel
Redakcja: Urszula Okrzeja
Oprawa: miękka
Format: 135x205
Liczba stron: 702

Rok wydania: 14 września 2012

Cena detaliczna: 45,00

Mrożące krew w żyłach tajemnice Charlesa Dickensa.
9 czerwca 1865 roku Charles Dickens – najsłynniejszy i najpopularniejszy powieściopisarz na świecie, będący u szczytu sławy i zdolności twórczych – jadąc pociągiem do Londynu w towarzystwie swojej potajemnej kochanki, przeżył katastrofę kolejową, która na zawsze zmieniła jego życie.

Czy po tym wypadku zaczął prowadzić mroczne podwójne życie? Czy conocne eskapady do najohydniejszych londyńskich slumsów i nasilająca się obsesja na punkcie ukrytego przed światem podziemnego Londynu, trupów, grobowców, morderstw, palarni opium i rozpuszczania zwłok w dołach z wapnem były tylko przejawem zwykłej pisarskiej ciekawości, czy jednak czymś znacznie bardziej przerażającym?

Podobnie jak w Terrorze, Dan Simmons w sposób nienaganny sięga po prawdziwą historię, by na jej bazie snuć fantastycznie wciągającą i budzącą grozę opowieść. Oparty na faktach z życia Charlesa Dickensa i opowiedziany przez Wilkiego Collinsa (przyjaciela Dickensa, częstego współpracownika, a także potajemnego rywala kojarzącego się z mozartowskim Salierim) Droodzgłębia nierozwikłane tajemnice ostatnich lat życia pisarza, a także, być może, odsłania sekret ostatniego, niedokończonego dzieła Dickensa, Tajemnicy Edwina Drooda. Mrożący krew w żyłach, niedający się zapomnieć i absolutnie oryginalny – Drood to Dan Simmons w szczytowej formie.

Drood ukazuje się 19 wrzesnia nakładem wydawnictwa Mag.Tytuł: Drood
Autor: Dan Simmons
ISBN:978-83-7480-268-0
Tłumaczenie: Wojciech Szypuła
Oprawa: twarda
Format: 150x225
Liczba stron: 832
Rok wydania: 19 września 2012
Cena detaliczna: 69,00


Śmiertelna groźba.

Harry Dresden w swej karierze mierzył się już z wyjątkowo przerażającymi wrogami: gigantycznymi skorpionami, niewyżytymi seksualnie wampirami, psychotycznymi wilkołakami... Tak bywa, kiedy człowiek jest jedynym profesjonalnym magiem w książce telefonicznej Chicago. Jednakże przez wszystkie te lata praktyki detektywa nigdy nie spotkał

się z czymś takim: świat duchów wpadł w obłęd. W całym mieście duchy sprawiają kłopoty - i to nie duchy z rodzaju tych, które tylko trzaskają drzwiami albo krzyczą: „Buuu!”. Te duchy są udręczone, gwałtowne - i śmiertelnie groźne. Ktoś - albo coś - świadomie je drażni, by wywołać nadprzyrodzony chaos. Ale dlaczego? I czemu tak wiele ofiar ma powiązania z Harrym? Jeśli Harry nie rozwiąże szybko tej zagadki, sam może stać się duchem...


Śmiertelna groźba ukazuje się 28 września 2012.


Akta Dresdena to serialowa ekranizacja stworzona na motywach bestseleru Jima Butchera która opowiada historię mieszkającego w Chicago prywatnego detektywa Harrego, który wykorzystuje swoje paranormalne umiejętności w pracy detektywistycznej i pomaga lokalnej policji w rozwiązywaniu najbardziej zagmatwanych spraw. Harry Blackstone Copperfield Dresden figuruje w chicagowskiej książce telefonicznej pod M, jako Mag. Jest najlepszy w swoim fachu i zarazem jedyny. Harry Dresden jest najlepszy w tym, co trobi - i wcale nie dlatego, że robi to jako jedyny. Kiedy więc chicagowska policja trafia na sprawę, która przekracza możliwości śmiertelników, to u niego szuka odpowiedzi. Zwyczajny świat bowiem wcale nie jest taki zwyczajny, jak mogłoby się wydawać. W rzeczywistości jest pełen niezwykłych, nadprzyrodzonych istot - a większość z nich słabo zgadza się z ludźmi. W takich sytuacjach wkracza Harry - trzeba maga, żeby schwytać... no, to właśnie, z czym policja akurat ma kłopoty.


Poprzednie tomy to: "Front burzowy" , "Pełnia księżyca"Tytuł: Śmiertelna groźba
Autor: Jim Butcher
Seria: Akta Dresdena
ISBN:978-83-7480-269-7
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Redakcja: Joanna Figlewska
Oprawa: miękka
Format: 125x195
Liczba stron: 472
Rok wydania: 28 września 2012
Cena detaliczna: 35,00Na którąś z tych pozycji czekacie? :)

8 komentarzy:

 1. Ciekawi mnie "Drood" i oczywiście "Śmiertelna groźba" :)

  Jeśli chodzi o zmiany w wyglądzie, to i tak masz lepiej, bo cały szablon możesz zmieniać, a ja w sumie tylko nagłówek, bo inne gotowe szablony mi się nie podobają, a na wordpressie nie ma zbyt wiele możliwości zmian ;( W każdym razie jakoś tak miałam ochotę na zmianę nagłówka, zobaczyłam gdzieś te zdjęcia i mi się spodobały. Cieszę się, że i Tobie się podobają :) U Ciebie jest fajnie i nie musisz jeszcze zmieniać! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha :) Masz rację. Nie patrzyłam na to w ten sposób, ale faktycznie, sama czasem mam problem jak wchodzę do kogoś na bloga i jest totalna zmiana :P Ale u Ciebie jest ładnie i magicznie (ten piórkowy dym z książek) - także do tematyki fantastycznej jak ulał :) Jak Ci się znudzi w okresie świąt to możesz coś zmienić :D Ja zmieniłam na rozpoczęcie roku akademickiego :P bo ja już w sumie w poniedziałek idę na konsultacje z ang. gramy poprawiać kolos;/ Trzymaj za mnie kciuki!!

   Usuń
  2. Faktycznie czas leci szybko, ja pamiętam jak dopiero do matury się przygotowywałam a tu już 2 rok studiów zaraz się zacznie. My już pod koniec tamtego roku akademickiego mieliśmy wybierać przedmioty na które chcemy chodzić i zobaczymy, co to z tego wyjdzie :P Chciałabym zobaczyć już swój plan zajęć

   Usuń
 2. ciekawe pozycje, każda czymś zachęca :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Druga pozycja wydaje się ciekawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja na żadną z nich szczerze mówiąc nie czekam, ale to może się zmienić, zaciekawił mnie Drood... :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaintrygował mnie "Drood", chyba rozejrzę się za tą książką po premierze. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety w tych zapowiedziach nie znalazłam nic dla siebie :(

  OdpowiedzUsuń

Zachęcam do zostawienia po sobie komentarza i wyrażenia własnej opinii na dany temat! :)