Obserwuj mnie na...

Pozaświatowcy. Świat bez bohaterów - Brandon Mull PREMIEROWE PRZYPOMNIENIE PRZEDPREMIEROWEJ RECENZJIBy  Ruczek     13:23  


"Znał różnicę między mglistymi doznaniami ze snu i bardziej wyrazistymi z jawy. Z pewnością czuł, że nie śpi. Mimo to, nie mógł przestać powątpiewać w realność tej nierealnej sytuacji. Być może to był po prostu wyjątkowo sugestywny sen."*

Dziś premiera książki "Pozaświatowcy. Świat bez bohaterów" Brandona Mulla. Z racji, że recenzję tej pozycji napisałam i opublikowałam już w październiku zeszłego roku (jej premiera została przesunięta), to dziś chcę Wam ją przypomnieć.


__________
Tytuł: Świat bez bohaterów
Autor: Brandon Mull
Seria: Pozaświatowcy #1
Wydawnictwo: MAG
Liczba stron: 544
Data wydania: 20 luty 2013
Książka na stronie wydawnictwa: KLIK.
___________

Wyobrażaliście sobie kiedyś świat, w którym rządzi zły monarcha a ludzie żyją w strachu przed nim i jego gniewem? Świat, w którym każdy może być szpiegiem; gdzie król, czarnoksiężnik, jest bardzo przebiegły i swoich najznakomitszych wrogów nagradza? Otóż właśnie taką krainę prezentuje nam Brandon Mull. Krainę, w której bohaterowie są potrzebni, ale niestety ich brakuje... Przedstawiam Wam Lyrian - świat bez bohaterów. 

Brandon Mull, którego debiutowy cykl "Baśniobór" szybko stał się bestsellerem, próbował swoich sił w różnych zawodach - był m.in. komikiem, archiwistą i copywriterem. Inspiracjami dla jego historii są autorzy tacy, jak: J. R. R. Tolkien, C. S. Lewis i J. K. Rowling. W marcu 2011 roku został wydany I tom nowego cyklu zatytułowanego "Pozaświatowcy", który u nas ukaże się na początku 2013 roku. 

Jason Walker to trzynastoletni chłopak, lubiący baseball i zwierzęta. Dobrze wie, na jakie studia chce w przyszłości się wybrać i już w tym wieku dorabia, pracując w okolicznym ZOO. Pewnego dnia w dość nietypowy sposób zostaje przeniesiony do równoległego świata. Powiedzmy, że pomógł mu w tym hipopotam i niezwykła muzyka ;) Tak właśnie zaczyna się jego przygoda w Lyrianie. Wkrótce na swojej drodze spotyka Rachel, która, tak jak on, pochodzi ze świata Poza. Teraz oboje podejmują się misji, która okazuje się bardzo niebezpieczna, zarówno dla nich, jak i ich sojuszników. 


Całość znajdziecie TUTAJ. Zapraszam :)

Pozdrawiam,
Ruczek
___
* Brandon Mull Pozaświatowcy. Świat bez bohaterów, Wydawnictwo MAG, Warszawa 2013, str. 28

6 komentarzy:

 1. Świetna była ta książka, też czytałam ją gdzieś w październiku i teraz czekam na kolejną część... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Już mam i za chwilę zabieram się za czytanie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaczekam, aż trafi do biblioteki ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada sie ciekawie ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. To niestety nie dla mnie. ;)

  OdpowiedzUsuń

Zachęcam do zostawienia po sobie komentarza i wyrażenia własnej opinii na dany temat! :)