Obserwuj mnie na...

Tak blisko... - Tammara WebberBy  Ruczek     02:06  
"Miłość nie jest brakiem logiki. Jest logiką sprawdzoną i udowodnioną. Podgrzaną i wygiętą tak, by wpasowała się w kontury serca."*

Tammara Weber jest autorką powieści, romansów dla młodych dorosłych i dorosłych. Beznadziejna romantyczka, kochająca szczęśliwe zakończenia. Zanim została pełnoetatową pisarką wykonywała różne prace, między innymi była tutorem z ekonomii oraz pracownicą solarium. Żona, matka trójki dorosłych dzieci i czterech niedojrzałych kotów. 

Jackie to zwyczajna studentka. Była od trzech lat w związku z przeuroczym (dotychczas) Kennedym, jednak ostatnio w jej życiu wszystko się sypie. Ukochany z nią zrywa, aby się wyszumieć, dziewczyna zawala wykłady z ekonomii, na które razem uczęszczali, ich wspólni "przyjaciele" wybierają jej byłego a jej zdają się nie zauważać i do tego wszystkiego dochodzi do pewnego incydentu na imprezie, który mógłby zakończyć się całkiem inaczej, gdyby nie Lucas - tajemniczy wybawca. Jacqueline porzuciła dla chłopaka wszystko, zrezygnowała z wymarzonej uczelni byle z nim być, a kiedy on ją zostawił zdawała się wątpić w słuszność swojej decyzji. Co jednak, jeśli mimo wszystko jest tam, gdzie być powinna? Jak odnajdzie się w nowym, brutalniejszym dla niej świecie? Kim okaże się Lucas, przystojny nieznajomy, i jakie tajemnice on sam skrywa?

Autorka stworzyła przepiękną historię, pełną miłości i ciepła, ale także brutalnych momentów, bólu i trudów życia codziennego. Już na samym wstępie czytelnik zostaje postawiony w stan gotowości i wie, że nie będzie to historia tylko o miłości, ale także o radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami, walce z własnymi demonami, więzach rodzinnych i przyjaźni. Powieść ta wciąga od pierwszych stron i nie pozwala się od siebie oderwać. Ogromnie cieszę się, że po nią sięgnęłam i już nie mogę doczekać się poznania innych dzieł tejże autorki. 

"[...] czasami ważniejsze jest to, jak dana sytuacja jest odbierana niż to, jak jest naprawdę."*

Książka czaruje czytelnika, ukazując świat takim, jaki on jest. Autorka nie bała się pokazać jego brutalności i bezwzględności, ale nie zapomniała także o jego pięknych aspektach. Wszystko jest doskonale zbalansowane, przez co książka wywołała na mnie ogromnie pozytywne wrażenie. 

Bohaterowie są różnorodni i barwni. Postać Lucasa intryguje czytelnika od samego początku i dopiero później potrafimy zrozumieć motywy nim kierujące. Główni bohaterowie są dobrze zarysowani, z biegiem czasu odkrywamy ich tajemnice i lepiej poznajemy ich samych, tak samo jest z kilkoma pobocznymi postaciami. Ogólnie rzecz biorąc, postaci są różne i ciekawe, niektóre polubimy, inne nie, ale tak to już bywa.

Styl Tammary Webber jest lekki, płynny i prosty. Książkę czyta się niezwykle szybko i przyjemnie. Powieść ta jest naprawdę niezwykła i dobrze napisana. Może i niektórych jej elementów można było się domyślić, jednak ani trochę nie odbiera to przyjemności z czytania - przynajmniej tak było w moim przypadku. Pod powierzchnią pozornie banalnej historii o miłości zakazanej, czy niedostępnej, skrywa się powieść pełna całej gamy uczuć, którą warto poznać.

"Tak blisko..." polecam miłośnikom tego typu literatury, ale także wszystkim innym, spragnionym pięknej historii okraszonej brutalnością świata. Przy tej książce nie będziecie się nudzić i nawet nie zauważycie, kiedy porwie Was ona i oczaruje. Szczerze, z całego serca, Wam ją polecam!

"A jeśli chodzi o to, że znalazłaś się w miejscu, w którym nie powinnaś być - może znalazłaś się tutaj z jakiegoś powodu, a może bez powodu."*

__________
Tytuł: Tak blisko...
Autor: Tammara Webber
Wydawnictwo: Jaguar
Liczba stron: 336
Data wydania: 6 luty 2013
Książka na stronie wydawnictwa: KLIK.
__________
Pozdrawiam,
Ruczek.
___
* Tammara Webber Tak blisko..., Wydawnictwo Jaguar, Warszawa 2013, s. 232
* Tamże, s. 200
* Tamże, s. 76

14 komentarzy:

 1. Na razie niespecjalnie mam ochotę na tę książkę, ale możliwe że na wakacyjne lenistwo będzie w sam raz :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi ciekawie. Jakoś wcześniej nie natknęłam się na żadną recenzję tej książki, a po twojej czuję się zaintrygowana ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam ją. Czytałam ją jakiś czas temu, ale do dziś jest to najlepsza książka jaką przeczytałam od paru miesięcy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ogromnie chcę ją przeczytać, jak tylko spotkam w bibliotece natychmiast zgarniam z półki :)

  P.S. Zapraszam do mnie na dwa konkursy, w jednym do wygrania kod na dowolny audiobook z audioteki, a w drugim między innymi "Kiedy byłeś mój" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeju, bardzo ciekawie opisałas książkę. Czytając, moja ochota na powieść rosła :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak na razie raczej sobie odpuszczę ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Już niedługo i ja ją przeczytam ;) Uwielbiam takie historie, a nie sądzę bym się na niej zawiodła ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna książka! Mimo, iż nie jest jakaś wybitna, to ją wielbię :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie spocznę dopóki nie przeczytam tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Od dłuższego czasu mam ją w planach, ale opo Twojej recenzji nabrałam jeszcze większej ochoty. Jestem pewna, że będę równie zadowolona, bo lubię tego typu literaturę.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetna recenzja, mnie totalnie zachęciłaś :) Uwielbiam romantyczne książki, jestem pewna, że i ta niedługo zagości w mojej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
 12. To kolejna pozytywna recenzja którą czytam, jeśli chodzi o tę książkę. Od dawna chcę ją przeczytać i muszę ją w końcu zdobyć.
  Gratuluję napisania BARDZO przekonującej recenzji. Aż miło się czytało :)

  OdpowiedzUsuń

Zachęcam do zostawienia po sobie komentarza i wyrażenia własnej opinii na dany temat! :)