Obserwuj mnie na...

Garść informacji, czyli zapowiedzi oraz promocja. :)By  Ruczek     17:13  
Starzy bogowie się przebudzili, satrapie się rozpadają, a Chromeria gorączkowo szuka jedynego człowieka, który nadal może zakończyć wojnę domową, nim pochłonie cały znany świat. Niestety,GavinGuile wpadł w ręce dawnego wroga i został niewolnikiem na galerze pirackiej. Co gorsza, stracił coś więcej niż tylko moc Pryzmata – w ogóle nie może posługiwać się magią.

Bez ochrony ze strony ojca Kip Guile stawi czoło panu cieni, kiedy jego dziadek postanowi wybrać nowego Pryzmata i przejąć władzę. Czy, dysponując tylko pomocą Teii i Karris oraz własnym sprytem, Kip przetrwa w sekretnej wojnie między rodami arystokratycznymi, frakcjami religijnymi, buntownikami i potężnym stowarzyszeniem tajnych zabójców zwanym Zakonem Złamanego Oka?


Tytuł: Okaleczone oko
Autor: Brent Weeks
Seria: Powiernik światła – księga 3
ISBN: 978-83-7480-533-9
Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec
Oprawa: miękka
Format: książka
Liczba stron: 992
Rok wydania: 18 lutego 2015
Cena detaliczna: 49,00 zł

Każde światło rzuca cień.
Każdy cień skrywa tajemnicę.
Każda tajemnica skrywa prawdę.

* * * * * * * *


Tytuł: Sekret
Autor: Charlotte Brontë
Ilość stron: 176
Wymiary: 145×205 
Oprawa: twarda
Cena okładkowa: 34,90 zł
Data premiery: 18 luty 2015
ISBN: 978-83-7779-213-1 (wydanie papierowe)

Wyimaginowana, fantastyczna kraina Angrii, wymyślona w dzieciństwie przez rodzeństwo Bronte, to miejsce akcji opowiadań, stworzonych przez nastoletnią wówczas Charlotte. Choć niewątpliwie młodzieńcze, opowiadania te ukazują już przebłyski jej talentu, a także elementy i wątki, które później miała rozwinąć w pełni w swoich słynnych powieściach.

W Verdopolis młoda markiza musi poradzić sobie ze wstrząsającym sekretem, który zagraża jej szczęściu i małżeństwu. W wiejskiej rezydencji młoda mężatka nie może zrozumieć, dlaczego mąż nie pozwala jej się kontaktować ze światem. Tajemnice, knowania, arystokracja, miłość, piękne młode panny, dumni młodzieńcy – wszystko to łączy się i splata w opowiadaniach, tworzących ten zbiór.

"Młodzieńcze utwory Charlotte Brontë nie powstawały z myślą o druku. Był to świat sekretny, tworzony przez nią i jej brata, Branwella. Od wczesnego dzieciństwa snuli historie, które szybko zaczęli spisywać. Zaowocowało to pisanymi przez kilkanaście lat sagami o Mieście Szklanym i Angrii, juweniliami prekursorskimi wobec sag J.R.R. Tolkiena i C.S. Lewisa.
Wzajemnie się inspirując, Charlotte i Branwell wypracowali wspólną tożsamość literacką. Wymieniali się swymi bohaterami; gdy jedno porzucało postać, drugie przejmowało ją i kontynuowało jej losy. Gdy pod piórem jednego bohater ginął, drugie przywracało go do życia. Rzeczywistość przeplatała się z wyobraźnią, a Angria stała się trybuną, z której rodzeństwo Brontë wygłaszało swoje poglądy na temat polityki, a także miłości.
Pod wpływem brata Charlotte wyrobiła w sobie cechy niespotykane u kobiet, których dzieciństwo i młodość przypadły na pierwszą połowę XIX wieku. W młodzieńczych utworach swobodnie łamała konwenanse – tu jej bohaterki zniewolone są tylko przez namiętność do okrutnych mężczyzn, bez których nie pragną żyć."

Eryk Ostrowski


* * * * * * * *

Dla każdego zainteresowanego...


Kupując książki w księgarni internetowej Wydawnictwa Amber (www.wydawnictwoamber.pl) można zaoszczędzić, ponieważ do końca miesiąca na wszystkie książki z serii Erotyka oraz New Adult jest 50% zniżka, natomiast pozostałe serie objęte są 25% rabatem.


Pozdrawiam,
Ruczek.

3 komentarze:

  1. Przegapiłabym Brontë gdyby nie Ty! Dzięki!

    OdpowiedzUsuń
  2. "Okaleczone oko" brzmi bardzo ciekawie.. Czekam ;)

    OdpowiedzUsuń

Zachęcam do zostawienia po sobie komentarza i wyrażenia własnej opinii na dany temat! :)