Obserwuj mnie na...

Piętno rzeki - Patricia Briggs [zapowiedź + fragment]By  Ruczek     18:55  
Moi drodzy!
Już niedługo, bowiem 20 lutego 2015 roku, będzie miała miejsce premiera kolejnego (szóstego!) tomu przygód Mercedes Thompson! Poniżej znajdziecie zapowiedź tejże pozycji, łącznie z fragmentem! 

Zapraszam! :)

PATRICIA BRIGGS
"Piętno Rzeki"


„Seria, która wciąga, bohaterka, którą się kocha, świat, który fascynuje”       
 ~Aneta Jadowska

Seria przygód Mercedes Thompson łączy kryminał, romans, thriller i oczywiście fantasy. 

Piękna, wytatuowana zmiennokształtna półindianka, mechanik samochodowa o imieniu Mercedes. Niespotykane połączenie tworzy bardzo oryginalną i wyrazistą postać. Silna, niezależna i spełniona… czego chcieć więcej.

Kolejny tom serii z Mercy Thompson to ciąg dalszy przygód niesamowitej dziewczyny. 

Wesele nie poszło zgodnie z planem, niemniej dziesięciodniowy miesiąc miodowy nad brzegiem rzeki powinien to zrekompensować. Czy na pewno… ?

Niespokojne fale rzeki Koulmbii przyniosą kolejne niespodzianki, a zapowiadająca się błogo i namiętnie romantyczna podróż poślubna zostanie nagle przerwana.

Zło mieszka w dorzeczu rzeki Kolumbii – tylko jeden człowiek może mu stawić czoła. Mercy i jej towarzysz Wilkołak alfa będą potrzebować jego pomocy, jeśli chcą przeżyć...


* * * * * * *

Słów kilka o głównej bohaterce:

MERCY THOMPSON (dokładnie Mercedes Athena Thompson)...

...przyszła na świat 20 listopada jako córka białej Amerykanki – Margi Thompson i Indianina imieniem Joe Stary Kojot.

Mercy nigdy nie poznała swojego ojca – zginął w wypadku samochodowym nim przyszła na świat.

Mogło by się wydawać, że najgorszym problemem nastoletniej matki będzie samotne wychowywanie Mercy. Okazało się, że to drobiazg w porównaniu z tym co w genetycznej spuściźnie pozostawił dziewczynce ojciec Joe. 

Mercy okazała się być zmiennokształtną, istotą znaną rdzennym Amerykanom głównie z legend, zdolną przybrać zwierzęcą postać. Matka Mercy nie bardzo wiedziała cóż począć ze zwykłym niemowlęciem, a co dopiero z dzieckiem, które niekontrolowanie zmienia się w szczenię kojota. Oddała więc córkę na wychowanie istotom, które według niej były najbardziej do Mercy podobne – wilkołakom. 

Mercy dzięki swojemu dalekiemu krewnemu, który należał do wilkołaczej społeczności, trafiła do stada samego Marroka, przywódcy amerykańskich wilkołaków w Montanie. 
Po zakończeniu studiów przyjechała do Tri-Cities w poszukiwaniu posady nauczycielki historii. Niestety nie dostała tej pracy, jednak udało jej się zaczepić jako pomoc w warsztacie samochodowym. Po jakimś czasie Mercy kupiła warsztat i zaczęła prowadzić biznes samodzielnie specjalizując się w volkswagenach (co było przyczyną ciągłych docinków jej klientów: "Mercedes, mechanik volkswagena?" – pytali z przekąsem.) 

Dwa lata po jej osiedleniu się w Tri-Cities do miasta przybył Adam Hauptman, wilkołak Alfa, a wraz z nim jego stado. Mercy wolała się trzymać z daleka od wilkołaków.Jako ich wychowanka aż za dobrze wiedziała jak trudnymi i terytorialnymi potrafią być sąsiadami. Jednak pech chciał, że nowy Alfa w okolicy kupił ziemię tuż obok jej malutkiego domu-przyczepy. 

W momencie rozpoczęcia się pierwszej książki z serii – Zewu Księżyca – Mercy ma 32 lata.


Fanpage Mercedes Thompson:

__________
A oto obiecany fragment:


Kto już nie może doczekać się poznania dalszych przygód Mercy? Bo ja bardzo!! :)

Pozdrawiam,
Ruczek.

2 komentarze:

  1. Muszę w końcu przeczytać coś tej autorki, bo słyszałam masę dobrych rzeczy! W wakacje muszę nadrobić. :)

    OdpowiedzUsuń

Zachęcam do zostawienia po sobie komentarza i wyrażenia własnej opinii na dany temat! :)