Obserwuj mnie na...

[Zapowiedź] Obietnica krwi - Brian McClellan + fragment + zwiastunBy  Ruczek     21:58  

Zupełna nowość w świecie fantasy: dodanie prochu do magicznego uniwersum to prawdziwa mieszanka wybuchowa. Te same zmiany, które miały miejsce w naszym świecie, wraz z pojawieniem się broni palnej, przez dodanie elementów magii manipulującej ładunkami zmieniają wszystko. To otwiera zupełnie nowy obszar możliwości dla fantazji autorów.

Premiera 6 maja 2015.Tytuł: Obietnica krwi T. 1
Autor: Brian McClellan
Data wydania: 6 maja 2015
Tytuł oryginału: Promise of Blood
ISBN: 978-83-7964-060-7
Książka na stronie wydawnictwa: LINK.Tamas objął władzę w kraju. Skorumpowanych arystokratów posłał na gilotynę by nakarmić głodujący lud. Wszystko to sprowokowało wojnę domową. Przeciwko zwolennikom Tamasa stanęli królewscy fanatycy rządni pieniędzy i władzy oraz jego rzekomi sojusznicy - Kościół, związki zawodowe i siły najemników.

Na domiar złego magowie manipulują prochem strzelniczym, uzyskując w ten sposób nadnaturalne zdolności.

Jedno jest pewne – obalenie władcy to wyjątkowo krwawy interes. Dla wszystkich.

Były inspektor policji, a obecnie prywatny detektyw Adamat zostaje wezwany do pałacu aby rozwikłać niezwykłą zagadkę.


*~*~*~*~*~*~*~*


Najbardziej spektakularny debiut fantasy ostatnich lat.
Książka polecana przez najpoczytniejszych autorów fantastyki.


"Ta książka jest po prostu obłędna. Złapałem się na tym, że wszystko mi się w niej podobało. Nowe podejście do magii, szybka akcja, ciekawy świat. Ale ubaw!" - Brandon Sanderson

"Proch i magia. Wybuchowa mieszanka. "Obietnica krwi" jest najlepszym debiutem jaki czytałem od lat." - Peter V. Brett

„Wnosi haust świeżego oddechu, zabarwionego prochem powietrza do epickiej fantasy." - Anthony Ryan

"Obietnica Krwi to niezwykle obiecujący debiut. Pistolety, miecze i magia razem? Czego więcej można chcieć?” - New York Times bestseller BrentWeeks


*~*~*~*~*~*~*~*

Poniżej znajdują się trailer książki oraz jej fragment. Zapraszam do zapoznania się z obydwoma plikami! :)Na koniec jeszcze kilka słów o autorze:


Brian McCLellan mieszka w Cleveland (Ohio) z żoną, dwoma psami i kotem.

Posiada też od 6000 do 60000 pszczół miodnych (w zależności od pory roku). Jest zapalonym graczem gier wideo i czytelnikiem epickich powieści historycznych. Jego hobby to robienie domowych dżemów z jagód i pielęgnacja pszczół w ich przytulnych ulach.

Zachęcony do pisania przez rodziców , zaczął od opowiadań i nowel jako starszy nastolatek . Po pierwszych sukcesach zapisał się na kurs na kreatywnego pisania na Uniwersytecie Brigham Young . To tu poznał Brandona Sandersona, który wspomógł wysiłki Briana w pisaniu, jak dziś uważa - bardziej niż powinien. W listopadzie 2011 , Obietnica Krwi i dwa sequele zostały sprzedane na aukcji w Orbit Books. Od tego momentu zaczęła się jego międzynarodowa kariera i rosnące grono zachwyconych czytelników.


Kto jest zainteresowany powyższą pozycją? Bo ja bardzo! Zapowiada się ciekawa lektura. :)

Pozdrawiam,
Ruczek.

3 komentarze:

  1. Wygląda ciekawie. Nie wiem czy skuszę się tak od razu, ale na pewno zapamiętam, bo to moje klimaty. I mojej siostrze, a jej urodziny się zbliżają ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Intrygujące, intrygujące ^^

    OdpowiedzUsuń

Zachęcam do zostawienia po sobie komentarza i wyrażenia własnej opinii na dany temat! :)