Obserwuj mnie na...

[Zapowiedź + fragment] Ruina i rewolta - Leigh BardugoBy  Ruczek     21:07  
„Ruina i rewolta” to niecierpliwie wyczekiwane przez fanów zakończenie fantastycznej Trylogii Grisza. Poprzednie tomy tej serii to „Cień i kość” oraz „Szturm i grom”.

Premiera już 25 czerwca 2015 roku!!


Tytuł: Ruina i rewolta
Autor: Leigh Bardugo
Tytuł oryginału: Ruin and Rising
Seria: Trylogia Grisza, tom 3
Format: 143x205 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 400 
Tłumaczenie: Anna Pochłódka-Wątorek 
ISBN: 978-83-61386-59-9 
Cena: 39,90 zł 
Premiera: 24 czerwca 2015 

Ta niezwykle barwna opowieść umieszczona w wyjątkowo wykreowanym świecie opartym na realiach carskiej Rosji, stała się międzynarodowym bestsellerem i podbiła serca miłośników fantasy na całym świecie.

Stolica upadła. Darkling przejął władzę nad Ravką i zasiada na swym ciernistym tronie.

Los narodu spoczywa teraz w rękach pokonanej Przyzywaczki Słońca, zhańbionego tropiciela i rozgromionych niedobitków wielkiej niegdyś, magicznej armii.

Zaszyta głęboko w pradawnej sieci tuneli oraz jaskiń, osłabiona Alina musi oddać się pod wątpliwą opiekę Apparata i fanatyków, którzy czczą ją jako Świętą. Planuje jednak coś innego – chce zapolować na nieuchwytnego ognistego ptaka, i żywi nadzieję, że książę-banita nie zginął.

Pośpiesznie szukając wraz z Malem ostatniego wzmacniacza Morozova, Alina będzie musiała zawrzeć nowe sojusze i odłożyć na bok dawne niesnaski. Jednak w miarę jak odkrywa tajemnice Darklinga, odsłania przeszłość, która na zawsze zmieni to, jak pojmuje łączącą ich więź oraz własną moc. Tylko ognisty ptak uchroni Ravkę przed zniszczeniem – a może się okazać, że ceną za jego zdobycie będzie przyszłość, o którą Alina walczy.

Elektryzujące i epickie zwieńczenie Trylogii Grisza to pełne emocji fantasy, którego nie możesz przegapić.
__________

A oto fragment powieści:


*~*~*~*~*~*~*

Choć nie czytałam jeszcze żadnego tomu to z utęsknieniem wyczekiwałam premiery ostatniej części, aby wtedy móc zakupić całość i pochłonąć jeden tom za drugim. ;) Mam nadzieję, że już niedługo mi się to uda, a premiera "Ruiny i rewolty" nie zostanie przełożona...

Pozdrawiam,
Ruczek.

3 komentarze:

  1. Seria wydaje się ciekawa, ale zanim podejmę decyzję poszperam w recenzjach poprzednich tomów

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie mogę się doczekać :) Jednak najpierw muszę nadrobić zaległości z tomem poprzednim :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie skłamię jeśli powiem, że jest to najbardziej wyczekiwana przeze mnie premiera tego roku. Odkąd skończyłam czytać dom drugi kilka miesięcy temu z niecierpliwością wyczekiwałam jakichkolwiek wiadomości na temat premiery i w końcu się doczekałam ;-)

    OdpowiedzUsuń

Zachęcam do zostawienia po sobie komentarza i wyrażenia własnej opinii na dany temat! :)