Obserwuj mnie na...

[Zapowiedź] Pokój światów - Paweł MajkaBy  Ruczek     16:45  
Już 26 sierpnia 2015 roku będzie miała swoją premierę II wydanie "Pokoju światów" - debiutu Pawła Majki, nominowanego przez czytelników do tegorocznej edycji Nagrody im. Janusza A. Zajdla.


Tytuł: Pokój światów
Autor: Paweł Majka 
Data II wydania: 26 sierpnia 2015 
Format: 12,5x19,5 cm 
Ilość stron: 400 
Oprawa: miękka 
ISBN: 978-83-7995-029-4; audiobook ISBN: 978-83-7995-028-7
Cena sugerowana: 39,99 zł; ePub: 24,99 zł; mobi: 24,99 zł

Ziemia po Kresie

I wojna światowa była tragedią, ale nie skończyła się tak, jak mówią podręczniki historii. Na Ziemi wylądowali Marsjanie. Inwazja została odparta, a uwięziony na powierzchni planety najeźdźca zasymilowany, jednak odtąd nic już nie było takie jak dawniej.

Sprowadzone przez Obcych mitbomby uwolniły energię wiary, która ożywiła postaci z mitologii, baśni i legend. Domy otoczono ochronnymi barierami, boscy patroni strzegą poszczególnych miast, po ulicach przechadzają się upiory i magowie. Miejsce dawnych państw zajęły spółki handlowe, Republika Narodów i na pół świadome państwa-organizmy: Wieczna Rewolucja, Wiekuista Puszcza czy Matka Tajga.

Czego poszukuje zorganizowana przez Nowakowskiego – bogatego krakowskiego Marsjanina – ekspedycja na wschód? Trwają lata Pokoju, ale wyprawa sterowcem nad Kresami Rzeczypospolitej nigdy nie należała do bezpiecznych… Czy barwna zbieranina indywidualności – opętany przez nienawiść Mirosław Kutrzeba, stworzony w laboratorium ślepy bóg Szuler Losu, uzależniony od czarciego mleka były inspektor kolejowy Grabiński, cyganka Sara, olbrzym Burzymur i naiwny Jasiek – wie, na co się porwała?

Zamieszkująca ciało Kutrzeby zmora dopilnuje, żeby nie zapomniano o zemście.


Pozdrawiam,
Ruczek.

1 komentarz:

Zachęcam do zostawienia po sobie komentarza i wyrażenia własnej opinii na dany temat! :)