Obserwuj mnie na...

Garść informacji [czyli zapowiedzi, nowości i fragmenty].By  Ruczek     16:41  
Witajcie Kochani, 
przyszła pora na przypomnienie Wam o kilku ciekawych nowościach czy zapowiedziach, jakie niedługo będą miały swoje premiery. Zacznijmy od Wydawnictwa MAG i ich serii Artefakty.


Tytuł: HYPERION
Autor: Dan Simmons
ISBN: 978-83-7480-557-5
Tłumaczenie: Wojciech Szypuła
Oprawa: twarda
Format: książka
Liczba stron: 624
Rok wydania: 9 września 2015
Cena detaliczna: 49,00 zł


W obliczu zbliżającej się nieuchronnie międzygalaktycznej wojny na planetę Hyperion przybywa siedmioro pielgrzymów: Kapłan, Żołnierz, Uczony, Poeta, Kapitan, Detektyw i Konsul. Mają za zadanie dotrzeć do mitycznych grobowców, by znaleźć w nich budzącą grozę istotę. Zna ona być może metodę, która pozwoli zapobiec zagładzie całej ludzkości. Każdy z pielgrzymów może przedstawić jej swoją prośbę, lecz wysłuchany zostanie tylko jeden. Pozostali będą musieli zginąć.*~*~*~*~*~*~*


Tytuł: NA FALI SZOKU
Autor: John Brunner
ISBN: 978-83-7480-558-2
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Oprawa: twarda
Format: książka
Liczba stron: 288
Rok wydania: 9 września 2015
Cena detaliczna: 35,00 zł


Był najbardziej niebezpiecznym z żyjących zbiegów, ale nie istniał! Nickie Haflinger żył życiem dwudziestu różnych ludzi… ale, formalnie rzecz biorąc, w ogóle go nie było! Uciekł z Tarnover, zaawansowanego rządowego think tanku, w którym go wykształcono. Najpierw złamał swój kod tożsamości, a potem zwiał. Następnie rozpoczął poszukiwania czegoś, co pozwoli przywrócić zdrowy rozum oraz wolność osobistą zniewolonym przez komputery masom, i uratować stojący na skraju katastrofy świat. Nie dbał o to, jak to zrobi, ale rząd był tym bardzo zainteresowany. Dlatego nauczyciele z Tarnover sprowadzili go z powrotem do swych laboratoriów,gdzie Nickiego Hallingera czekał zupełnie nowy rodzaj edukacji!
"Brunner pisze o przyszłości tak, że czytelnik czuje się, jakby już w niej żył".
- The New York Times Book Review
"Kiedy John Brunner powiedział mi, że ma zamiar napisać tę książkę, byłem zafascynowany… ale zadawałem sobie pytanie, czy komukolwiek może się to udać. Jednakże Brunner poradził sobie znakomicie. Bohater zmieniający osobowości, zwierzęta mające dusze, think tanki i osiedla uchodźców z katastrofy składają się na przyszłość tak wiarygodną, że nie potrafię o niej zapomnieć".
- Alvin Toffler, autor „Szoku przyszłości”
"Brunner, jeden z najważniejszych pisarzy science fiction, podsuwa nam lustro ukazujące nasze przywary, ponieważ chce nas uratować przed nami samymi".
- SF Site*~*~*~*~*~*~*

Teraz pora na zapowiedzi od Fabryki Słów.


Marcin Podlewski 
„Głębia” 

TAKIEJ SPACE OPERY JESZCZE W POLSCE NIE BYŁO 

Premiera 
16 września 2015 

Przygoda jakiej pragniesz w świecie jaki nadejdzie 
Tej jesieni pochłonie was „GŁĘBIA


GŁĘBIA. Skokowiec

"Głębia" — pierwszy tom planowanej trylogii SF o podtytule "Skokowiec" pojawi się w księgarniach 16 września 2015 roku. Space opera traktuje o Wypalonej Galaktyce, w którą po kilku potwornych wojnach zmieniła się Droga Mleczna. To świat, gdzie wygnani poza Granicę Galaktyczną Obcy znani są już tylko z legend, a nieliczne, ocalałe Maszyny wciąż budzą trwogę. Wypalona Galaktyka — ze wszystkimi swoimi Ramionami — została już dawno skolonizowana i poznana… choć na tle tego, co było niegdyś, ocalała zaledwie garstka nadających się do życia systemów. Podróż pomiędzy nimi umożliwia tytułowa Głębia — zagadkowa nibyprzestrzeń, największa tajemnica znanego Wszechświata, której świadome przebycie może doprowadzić do szaleństwa. Fabuła skupia się wokół niejakiego Myrtona Grunwalda, który stracił właśnie swój statek wraz z załogą i który zrobi wszystko, by znowu pożeglować ku gwiazdom. Proste z pozoru zadanie jakim jest kupno i obsadzenie nowego skokowca (niewielkiego statku z napędem głębinowym) doprowadzi go wszakże do sytuacji, w której — jak to zwykle w space operach bywa — Wypalona Galaktyka stanie na głowie Uprzedzając pytania — tom drugi powinien zostać napisany już jesienią tego roku czyli, de facto, dwa/trzy miesiące po wydaniu "Głębi I".*~*~*~*~*~*~*


ANETA JADOWSKA
„Ropuszki”

PREMIERA
18.09.2015

Najlepsze co ma do zaoferowania polskie urban fantasy.


Dora Wilk powraca! A wraz z nią jej wesoła kompania bohaterów, których pokochaliście czytając heksalogię. 14 opowiadań ze Świata Thornu. Nie tylko z perspektywy Dory Wilk, ale również innych bohaterów, dotychczas drugoplanowych.

Szalone diablice, zdeprawowane wilki, przesadnie romantyczne bóstwa, niebiańscy włamywacze i wampiry z problemami... To tylko mały wybór tego, z czym musi się mierzyć Dora i jej przyjaciele w opowiadaniach zebranych w tym tomie.

Tę kobietę nuda po prostu omija z daleka. To zaraźliwe!

Na którą z powyższych pozycji się skusicie? :)

Pozdrawiam,
Ruczek.

2 komentarze:

  1. Na pewno na Ropuszki, ale także Głębia mnie kusi :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno kiedyś sięgnę po Ropuszki :)

    OdpowiedzUsuń

Zachęcam do zostawienia po sobie komentarza i wyrażenia własnej opinii na dany temat! :)